Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych | tel: 600 969 201

11 maja to ważna data dla każdego miłośnika ekologii. Obchodzimy tego dnia światowy Dzień bez śmiecenia. Na zorganizowanie World non-waste Day w 2007 roku wpadła młodzież z kilkunastu krajów Europy w ramach inicjatywy “Europejski Eko-Parlament Młodzieży”.

11 maja to data wybrana nieprzypadkowo. To właśnie tego dnia, w 2001 roku w Polsce zaczął obowiązywać system gospodarki odpadami opakowaniowymi, takimi jak plastikowe butelki czy kartony po mleku.

Wzorem roku poprzedniego Zakład Gospodarowania Odpadami Sp. z o.o. oraz Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Łomży z tej okazji ufundowali łomżyńskim szkołom podstawowym książki pt. „Łebski Miki, Szef Kliniki kontra śmieci i śmietniki”. Komiks w zabawny sposób porusza tematy dotyczące postaw proekologicznych z życia codziennego. Przedstawiona w komiksie historia szefa kliniki ulokowanej za wysypiskiem śmieci wciągnie nie tylko najmłodszych odbiorców ale porwie też dorosłych!

Książki te zasilą zasoby szkolnych bibliotek, będą pomocnym elementem uzupełniającym w edukacji ekologicznej i doskonałym przewodnikiem w świecie segregacji odpadów.

Zapraszamy do czytania😉

Skip to content