Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych | tel: 600 969 201

Przed nami coroczna ogólnoświatowa akcja „Sprzątanie Świata”. Z tej okazji Urząd Miasta Łomża, Zakład Gospodarowania Odpadami Sp. z o.o. oraz Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zapraszają Łomżyńskie Szkoły Podstawowe na wyjątkowy ekologiczny spektakl on-line dla dzieci “Kosmolenie ratują Ziemię”, który jest doskonałą formą edukacji ekologicznej dzieci w dobie pandemii. 47-minutowy spektakl można obejrzeć w klasach na rzutniku/laptopie/tablicach interaktywnych. To doskonała forma edukacji ekologicznej poprzez dobrą zabawę. Spektakl skierowany jest do uczniów klas I-IV szkoły podstawowej i będzie dostępny w dniach 20 i 21 września.

OPIS SPEKTAKLU
„Kosmolenie ratują Ziemię” to ekologiczny spektakl teatralny, który uczy przez zabawę. To wesoła lekcja ekologii, oprawiona wyjątkową muzyką, kostiumami i scenografią. Z zabawnej historii płynie do widzów wartościowy morał: “Jeżeli zadbacie o przyrodę możecie stać się ziemskimi bohaterami”.

Porusza wiele tematów ekologicznych. Przedstawia dzieciom negatywne skutki działań człowieka, takich jak: produkowanie dużej ilości śmieci, spalanie śmieci w piecach i zanieczyszczenie przyrody. Wskazuje dzieciom sposoby na właściwe gospodarowanie odpadami – poszerza wiedzę dziecka o segregacji odpadów, metodach unikania powstawania odpadów oraz możliwościach ponownego wykorzystania odpadów. Widzowie dowiedzą się w jaki sposób chronić powietrze – m.in. poprzez wybór ekologicznych środków transportu, właściwe ogrzewanie domów, jak np. sadzenie drzew. Spektakl promuje także oszczędzanie wody. Ta przejmująca historia z pewnością poruszy serce każdego dziecka i zmotywuje do podejmowania działań ekologicznych.

Zapraszamy do zgłoszenia swojej Szkoły Podstawowej poprzez e-mail: pszok@zgo.lomza.eu lub telefonicznie pod numerem telefonu: 600969201.

Poniżej link do spektaklu “Kosmolenie ratują Ziemię”:
https://youtu.be/lWEZmRiu43k 

W tym momencie klikając w link otrzymują Państwo informację: “Film niedostępny. Ten film jest prywatny” lub “Jeśli właściciel tego filmu dał Ci dostęp, zaloguj się”. Nic nie potrzeba robić.

Spektakl będzie dostępny automatycznie pod linkiem w terminach: 20-21 września 2021. Nie trzeba się logować, ani wpisywać kodów. Spektakl można oglądać o dowolnej porze w podanych dniach.

Po spektaklu do zabawy można wykorzystać karty pracy i kolorowankę, dostępne do pobrania pod linkiem: https://www.dropbox.com/sh/69tt6atq1s2s8x5/AABdvaTpKECc-yj_Kd-AEq0Fa?dl=0  

Skip to content