Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych | tel: 600 969 201

Przedsiębiorczości w Łomży odbył się spektakl dla dzieci pt. Zielona Wyspa Pirata Pifpafa, zorganizowany przez Zakład Gospodarowania Odpadami w Łomży. Przedstawienie jest nagrodą dla 12 przedszkoli z Łomży, które wzięły udział w konkursie „Wiosenna Marzanna”.

Tematyką spektaklu była segregacja odpadów, zanieczyszczenia powietrza i wody. Oczywiście w formie zabawy. W przedstawieniu bohaterami były wybrane z publiczności przedszkolaki. Dzieci pomogły piratom uratować wyspę poprzez segregację śmieci. Spektakl ma na celu kształcenie wśród naszych milusińskich tej wiedzy i chęci segregacji odpadów – mówi Krzysztof Kotowski, pracownik Zakładu Gospodarowania Odpadami w Łomży.

Nie jest to pierwsze tego typu przedstawienie organizowane przez Zakład Gospodarowania Odpadmi w Łomży. ZGO prowadzili wiele takich inicjatyw, aby dotrzeć do najmłodszej części społeczeństwa i uświadamiać ich już w wieku przedszkolnym, jak ważna jest segregacja odpadów.

Pierwsze miejsce w konkursie „Wiosenna Marzanna” zajęło Przedszkole Publiczne nr 2, drugie Przedszkole Publiczne nr 8, zaś trzecie Niepubliczne Przedszkole „Wesołe Słoneczko”.

Bartosz Święciński

Źródło artykułu: w zasięgu.pl

Skip to content