Rozstrzygnięcie Konkursu Ekologicznego

Baterie, zużyty sprzęt elektroniczny, makulatura dla ekologii to nie bzdura

każda szkoła je segreguje, życie Ziemi ratuje”

MIEJCE 1

Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży

MIEJCE 2

Szkoła Podstawowa nr 1 w Łomży

MIEJCE 3

Szkoła Podstawowa nr 10 w Łomży

UWAGA !!!

OD DNIA 28.09.2020R ( PONIEDZIAŁEK ) W PUNKCIE PSZOK BĘDĄ PRZYJMOWANE ODPADY WIELKOGABARYTOWE OD MIESZKAŃCÓW MIASTA ŁOMŻY ORAZ GMINY ŁOMŻA I GMINY PIĄTNICA.

( Jednocześnie informujemy iż w dni powszednie wznawiamy pracę od godz. 7:00 do godz. 16:00 )

ODPADY ZIELONE? CZY ODPADY BIO?

Zgodnie z §3 pkt 5 Rozporządzenia Ministra Środowiska z 29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz U z 2017 r. poz. 19), – „selektywnie zbiera się (…) odpady ulegające biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów”. W stosunku do obecnie obowiązujących w większości gmin w Polsce zasad to duża zmiana, nie dziwi więc, że wzbudziła ona istotne wątpliwości.
Bio Odpady to:
ODPADY ZIELONE: trawa, drobne gałęzie, liście oraz spady owoców
BIOODPADY KUCHENNE: pochodzenia roślinnego, obierki po owocach i warzywach, skórki od bananów i owoców cytrusowych, resztki owoców cytrusowych, resztki żywności, fusy po kawie, herbacie, zwiędłe kwiaty, stary czerstwy chleb, bułki, przeterminowane ciasta, wyroby cukiernicze, jaja, skorupki jaj itp.

Tak wyselekcjonowane odpady – mogą być zebrane do worka lub pojemnika brązowego.

PAMIĘTAJMY!!!
Pozostałe odpady kuchenne zawierające frakcje mięsne, kostne i tłuszcze – wrzucamy do pojemnika na odpady zmieszane.
Selektywnie zebrane bioodpady ( zielone + kuchenne) trafią do kompostowania. Z nich powstanie kompost spełniający wymagania dotyczące nawozów lub środka poprawiającego uprawę gleby, który będzie można zastosować jako nawóz np.: przy uprawach i pielęgnacji roślin ozdobnych, trawników, roślin energetycznych, w leśnictwie itp.

Lubimy, kiedy dookoła nas jest czysto i estetycznie. Spacer ulicami miasta czy leśnymi ścieżkami skutecznie może nam popsuć widok leżących śmieci lub dzikich wysypisk. W tym roku,

po raz kolejny Urząd Miasta Łomży oraz Zakład Gospodarowania Odpadami Sp. z o.o. organizuje akcję „EKOLOGIA ZA SADZONKĘ”, dzięki której każdy mieszkaniec Łomży ma okazję zrobić choćby mały proekologiczny krok.

W piątek 10 maja br. na parkingu przy Basenie nr 2 (ul. Wyszyńskiego) od godz. 13.00 rozpocznie się akcja wymiany sadzonek drzew i kwiatów za surowce wtórne takie jak: makulatura, butelki pet, zużyte baterie lub puszki aluminiowe. Żeby dostać sadzonkę, musimy przynieść minimum:

  • 5 kg makulatury lub
  • 10 plastikowych butelek lub
  • 2 kg baterii lub
  • 2 kg puszek aluminiowych.

Rośliny, spośród których mieszkańcy będą dokonywać wyboru, to sadzonki m.in. aksamitek, dalii, canny, bratków i świerków.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym szczytnym celu. To także doskonała okazja do poszerzenia wiedzy na temat selektywnej zbiórki odpadów.

Zakończenie w/w akcji planowane jest na godz.16.00 lub do wyczerpaniu sadzonek.

Harmonogram odbioru odpadów z posesji jednorodzinnych w Łomży (01/04/2019 – 31/08/2019r.)

Spektakl, dyplomy i nagrody w ramach Konkursu Ekologicznego ” Zrób to ze mną Mamo- Tato Zabawka z Recyklingu” dla 5-6 latków Przedszkoli Publicznych.

<<<<<< GALERIA

Rozstrzygnięcie konkursu „ Zrób to ze mną Mamo – Tato” Zabawka z Recyklingu

Laureaci

1 Miejsce – Hanna Ejsmont – Przedszkole Publiczne nr 15
2 Miejsce – Piotr Apanowicz – Przedszkole Publiczne nr 14
3 Miejsce – Zofia Niedbała – Przedszkole Publiczne nr 10

Wyróżnienia
Izabela Myśliwiec – Przedszkole Publiczne nr 15
Albert Olbryś – Przedszkole Publiczne nr 14
Aleksandra Nikodem – Przedszkole Publiczne nr 9

>>>>>>> NAGRODZONE PRACE >>>>>>>

Zajęcia z zakresu „Segregacji i Recyklingu Odpadów Komunalnych” z uczniami Gimnazjum w PSZOK na ul. Akademickiej w Łomży, oraz RIPOK w Czartorii.

Punkt Selektywnej Zbiór Odpadów Komunalnych w Łomży  serdecznie zaprasza  do wzięcia udziału w wykładach plenerowych ( PSZOK ul. Akademicka w Łomży, RIPOK Czartoria koło Miastkowa) klasy szkół podstawowych i gimnazjalnych z miasta Łomża i z wszystkich Gmin obsługiwanych przez RIPOK Czartoria z zakresu „Segregacji i Recyklingu Odpadów Komunalnych”.

Szczegółowe informacje pod telefonem: 506-151-774,

e mail:  pszok@zgo.lomza.eu

Zajęcia z zakresu „Segregacji i Recyklingu Odpadów Komunalnych” z uczniami Gimnazjum w Grabowie.

Punkt Selektywnej Zbiór Odpadów Komunalnych w Łomży zaprasza przedszkola, klasy szkół podstawowych i gimnazjalnych z miasta Łomża i z wszystkich Gmin obsługiwanych przez RIPOK Czartoria do wzięcia udziału w zajęciach z zakresu „Segregacji i Recyklingu Odpadów Komunalnych”.

Szczegółowe informacje pod telefonem: 506-151-774, e-mail:  pszok@zgo.lomza.eu

KONKURS – Zabawka z Recyklingu

Zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Ekologicznym „Zrób to ze mną Mamo, Tato” – Zabawka z Recyklingu

PDF | Regulamin Konkursu

 

Otwarcie zmodernizowanego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

W dniu 10.10.2018r. przy ulicy Akademickie otwarto zmodernizowany Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Koszt inwestycji wyniósł około 2,9 mln zł, z czego 1,8 mln pozyskano z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Projekt „Przebudowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Łomży”  Nr POIS.02.02.00-00-0004/16-00 z dnia 20 listopada 2017 r. realizowane jest w ramach Działania 2.2 Gospodarka odpadami komunalnymi, Oś priorytetowa II Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020, na podstawie umowy o dofinansowanie.